Zarządzanie zmianą w zespole i organizacji. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów uczelni

• Zarządzanie zmianą w uczelni należy do cyklu szkoleń menedżerskich Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM). NOWOŚĆ!!!

Celem szkolenia jest rozwijanie kluczowych umiejętności w zakresie skutecznych metod wprowadzania zmian w zespole i organizacji począwszy od etapu strategicznego przygotowania się i zaplanowania zmiany, poprzez jej wdrażanie, motywujące komunikowanie się z zespołem, aż po radzenie sobie z oporem, obawami i narzekaniem podwładnych.

Adresaci: Kadra kierownicza i Liderzy zespołów.

DZIEŃ I (25 października 2015 r.)

14:00 – zakwaterowanie,
    15:00 – obiad,
    16:00 – powitanie uczestników szkolenia, przedstawienie sylwetki Trenera, zebranie od Uczestników indywidualnych potrzeb w zakresie szkolenia, pierwsza część zajęć,
    19:00 – uroczysta kolacja dla osób zakwaterowanych w hotelu.

DZIEŃ II i III (26-27 października 2015 r.)

1. Zarządzanie zmianą w zespole i organizacji.
      • Czym są zmiany w zespole i organizacji?
      • Główne obszary zmian.
      • Dynamika zmiany.
    2. Kluczowe formy reakcji pracowników i liderów na zmiany w organizacji.
      • Indywidualny potencjał do akceptacji zmiany – autodiagnoza.
      • Potrzeby komunikacyjne pracowników w zmianie zgodnie z koncepcją Junga-Marstona.
      • Potencjał lidera do wprowadzania zmian oraz jego obszary do rozwoju.
      • Akceptacja zmian a poczucie bezpieczeństwa.
    3. Strategiczne planowanie zmiany.
      • Jaka jest rola lidera zmiany i kadry kierowniczej w strategicznym planowaniu zmiany?
      • Czynniki inicjujące i hamujące zmianę w organizacji.
      • Analiza SWOT – szacowanie szans i zagrożeń wynikających ze zmiany.
      • Budowanie motywacji do zmiany poprzez poszukiwanie szans i korzyści.
    4. Wdrażanie zmiany.
      • Etapy efektywnego wdrażania zmiany w organizacji.
      • Rozmrożenie – zmiana – zamrożenie.
      • Krzywa produktywności w zmianie.
      • Analiza najczęściej popełnianych błędów.
    5. Rola i zadania lidera zmiany.
      • Rola kadry zarządzającej i pracowników we wdrażaniu zmian.
      • Kluczowe cechy i kompetencje lidera zmiany.
      • Jak skutecznie i motywująco komunikować zmiany?
      • Technika siatka zmiany.
      • Jak przekonania lidera dotyczące zmiany wpływają na pracowników i jak zarządzać swoimi przekonaniami, aby efektywnie wprowadzić zmianę.
    6. Przezwyciężanie oporu wobec zmiany.
      • Przyczyny oporu wobec zmian.
      • Techniki przezwyciężania oporu pracowników do zmiany Jak przeprowadzić przez zmianę kluczowych pracowników.
      • Reagowanie na obawy i negatywne emocje pracowników.
      • Reagowanie na narzekanie pracowników.
    7. Zmiana w praktyce – planowanie wprowadzenia nowych umiejętności w życie zawodowe.
      • 10 złotych zasad zarządzania zmianą.
      • Wyznaczenie punktów zapalnych.
  • Lokalizacja Kraków, ul. Szujskiego 5
    Termin 25/10/2015 – 27/10/2015 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna (15% rabatu)
    przy zgłoszeniu do 25 września wynosi: 1.657,50 zł.

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - noclegi w pokoju 2-os. (25/26 i 26/27 października), dopłata 100 zł do „jedynki”,
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne oraz prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna
    : 1.590 zł.
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 25 września: 1.351,50 zł.

Cena zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady, serwis kawowy w czasie szkolenia, kolację w drugim dniu szkolenia oraz konsultacje z Trenerem.

Szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Kartę zgłoszeniową należy przesłać faksem na nr 58 727 99 33 lub na adres e-mail optima@optima.edu.pl
    • Przesłanie karty zgłoszeniowej jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu
    • Po otrzymaniu karty zgłoszeniowej otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail podany w formularzu, co jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników szkolenia (w momencie wyczerpania miejsc Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy uczestników).
    • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizatora potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949