Uprawnienia jednostki uczelni do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego. Procedury nadawania stopnia doktora habilitowanego i tytułu naukowego. Szkolenie Premium.

DZIEŃ I (22 listopada 2015 r.)

14:00 – zakwaterowanie,
    16:00-19:00 – powitanie Uczestników, zajęcia integrujące grupę,
    19:30 – uroczysta kolacja dla osób zakwaterowanych w hotelu.

Dzień II (23 listopada 2015 r.)

1. Kto może ubiegać się o uzyskanie uprawnień?
    2. Wniosek o uzyskanie uprawnień: co jest ważne, a czego należy unikać?
    3. Postępowanie przez Centralną Komisją ds. stopni i tytułów naukowych oraz Radą Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
    4. Zaskarżanie odmownych decyzji Centralnej Komisji.
    5. Zawieszenie i utrata uprawnień.
    6. „Odzyskiwanie” utraconych uprawnień.
    7. Podsumowanie szkolenia i indywidualne konsultacje.

Dzień III (24 listopada 2015 r.)

1. Nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego:
      1. warunki uzyskania stopnia doktora habilitowanego,
      2. przebieg postępowania habilitacyjnego:
        • wniosek,
        • czynności dokonywane przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów,
        • czynności dokonywane przez komisję habilitacyjną,
      3. nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego,
      4. sądowa kontrola przewodu habilitacyjnego.
    2. Nadawanie uprawnień równoważnych uprawnieniom wynikającym z posiadania stopnia doktora habilitowanego:
      1. podmioty uprawnione,
      2. warunki nadania,
      3. kontrola zasadności nadania uprawnień.
    3. Uzyskiwanie tytułu naukowego:
      1. warunki uzyskania tytułu naukowego,
      2. postępowanie o nadanie tytułu:
        • wniosek,
        • postępowanie przed radą jednostki,
        • postępowanie przed Centralną Komisją do Spraw Stopni i Tytułów,
      3. sądowa kontrola postępowania o nadanie tytułu naukowego.
    4. Podsumowanie szkolenia i indywidualne konsultacje.
  • Zajęcia prowadzi adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji ówczesnej Filii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Rzeszowie. Doktor nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół prawa i postępowania podatkowego, prawa szkolnictwa wyższego, prawa cywilnego oraz autorskiego. Ekspert z zakresu prawa szkolnictwa wyższego. Członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestniczył w pracach sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży nad ustawą – Prawo o szkolnictwie wyższym. Autor publikacji z zakresu problematyki kariery naukowej i akademickiej.

• Lokalizacja Wrocław, Kiełbaśnicza 25
    Termin 22/11/2015 – 24/11/2015 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna (10% rabatu)
    przy zgłoszeniu do 29 października wynosi: 1.665 zł.

- indywidualne konsultacje z Ekspertem,
    - noclegi ze śniadaniem w pokoju 2-osobowym (22/23 i 23/24 listopada), dopłata 100 zł do „jedynki”(za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne - organizacja czasu wolnego,
    - prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna:
    1.300 zł.
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 29 października: 1.170 zł.
    Cena zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Ekspertem.

Szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Kartę zgłoszeniową należy przesłać faksem na nr 58 727 99 33 lub na adres e-mail optima@optima.edu.pl
    • Przesłanie karty zgłoszeniowej jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu
    • Po otrzymaniu karty zgłoszeniowej otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail podany w formularzu, co jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników szkolenia (w momencie wyczerpania miejsc, Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy uczestników).
    • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizatora potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949