Stosowanie przepisów kodeksu postępowania administracyjnego w sprawach studenckich i doktoranckich – zmiany obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku. Szkolenie Premium

• Szkolenie w praktyczny sposób przygotowuje uczestników do wydawania prawidłowych decyzji i rozstrzygnięć w sprawach studenckich. W ramach szkolenia omówiona zostanie nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego, która weszła w życie z dniem 1 czerwca 2017 r. oraz jej wpływu na praktykę funkcjonowania uczelni. Na przykładzie praktycznych zadań przeanalizowane zostaną wszystkie rodzaje rozstrzygnięć wydawanych w sprawach studenckich i doktoranckich. Uczestnicy szkolenia zapoznają się również w problematyką stosowania trybów nadzwyczajnych zawartych w kodeksie postępowania administracyjnego w praktyce uczelni. Szkolenie uwzględnia najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych związane z omawianym tematem.

DZIEŃ I (8 listopada 2017 r.)
    14:00 – zakwaterowanie, obiad
    16:30-18:30 – organizacja czasu wolnego przez organizatora, zwiedzanie kurortu,
    19:00 – kolacja w sopockiej restauracji.

DZIEŃ II i III (9 -10 listopada 2017 r.)

1. Odpowiednie stosowanie przepisów k.p.a. w sprawach studenckich i doktoranckich.
    2. Ustawa z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw.
    3. Decyzje administracyjne wydawane w indywidualnych sprawach studentów i doktorantów:
      1. rekrutacja na studia,

2. skreślenie z listy studentów/doktorantów,

3. zmiana uczelni,

4. wznowienie studiów wyższych,

5. zwolnienie z opłat za studia,

6. nadanie tytułu zawodowego,

7. stwierdzenie nieważności postępowania w sprawie nadania tytułu zawodowego,

8. wznowienie postępowania w sprawie nadania tytułu zawodowego,

9. stypendia z funduszu pomocy materialnej,

10. stypendia doktoranckie (w tym nowe stypendium doktoranckie związane z doktoratem wdrożeniowym),

11. zwiększone stypendium doktoranckiego.

4. Postępowanie odwoławcze przed organami uczelni.

5. Rozstrzygnięcia związane z przebiegiem studiów wyższych i doktoranckich.

6. Tryby nadzwyczajne w sprawach studenckich/doktoranckich – czyli jak postępować z błędnymi decyzjami:

1. uchylenia lub zmiana decyzji na podstawie art. 154 i 155 k.p.a.,

2. wznowienie postępowania administracyjnego,

3. stwierdzenie nieważności decyzji,

4. wygaśnięcie decyzji.

7. Sądowa kontrola w sprawach studenckich.

8. Rozwiązywanie zadań praktycznych.

9. Podsumowanie.

• Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktorant w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni, obsługi funduszu pomocy materialnej oraz przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów, a także tworzenia wzorów oraz wydawania decyzji administracyjnych z zakresu spraw studenckich. Ekspert z zakresu zastosowania przepisów KPA w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia i przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów.

• Lokalizacja Sopot, ul. Zamkowa Góra 35
    Termin 08/11/2017 – 10/11/2017 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna 1665 zł.*
    (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 18 października!

- indywidualne konsultacje z Ekspertem,
    - dwa noclegi w pokoju 2-os., dopłata 100 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne (m.in. wejściówka do AQUA PARK SOPOT),
    - prezent od firmy Optima.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:

Cena regularna: 1.190 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 18 października: 1.011,50* zł.

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu w dniach 9-10 listopada, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Ekspertem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.