Delegowanie zadań, uprawnień i odpowiedzialności. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów. CEM

• Delegowanie zadań i odpowiedzialności jest jednym z sześciu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Celem szkolenia jest rozwijanie kluczowych umiejętności kadry kierowniczej w zakresie efektywnego delegowania zadań, uprawnień i odpowiedzialności.

Szkolenie jest skierowane do kadry zarządzającej uczelni wyższej, a w szczególności do kierowników dziekanatów, działów, biur i sekretariatów a także władz uczelni wyższego i średniego szczebla.

DZIEŃ I (10 grudnia 2017 r.)

14:00 – zakwaterowanie,
    15:00 – obiad,
    16:30 – powitanie uczestników szkolenia, przedstawienie Trenera, pierwsza część szkolenia.

DZIEŃ II i III (11 i 12 grudnia 2017 r.)

1. Czym jest delegowanie i jego rola w efektywnym zarządzaniu:
      1. kiedy należy delegować zadania?
      2. jakie korzyści wynikają z delegowania zadań?
      3. 3 kluczowe funkcje delegowania.
    2. Blokady w delegowaniu zadań:
      1. dlaczego kierownik nie deleguje zadań?
      2. przekonania hamujące i wspierające efektywne delegowanie.
      3. analiza czynników blokujących delegowanie zadań.
    3. Wybór zadań:
      1. zadania rutynowe czy zadania specjalne? – Identyfikacja zadań, które podlegają i nie podlegają delegowaniu.
      2. złodziejomierz kierownika – gdzie tracę czas?
      3. stworzenie indywidualnej Mapy delegowania.
    4. Jak efektywnie delegować zadania?
      1. Przygotowanie się do rozmowy delegującej.
      2. Budowanie odpowiedzialności i wzbudzanie motywacji do wykonania zadania.
      3. Formułowanie celów zgodnie z 8 kluczowymi kryteriami.
      4. 6 etapowa procedura delegowania zadań.
      5. Struktura skutecznej rozmowy delegującej.
      6. Analiza najczęściej popełnianych błędów.
    5. Delegowałem zadanie i co dalej…?
      1. Jak kontrolować wykonanie delegowanych zadań?
      2. Udzielanie informacji zwrotnych na temat efektów wykonanego zadania.
      3. Motywujące chwalenie i konstruktywna krytyka – kluczowe narzędzia kierownika.
      4. Wzbudzanie motywacji do realizowania kolejnych zadań.
      5. Budowanie planów naprawczych.
    6. Stworzenie indywidualnego planu delegowania zadań w zespole.
  • Zajęcia prowadzi psycholog, International Coach ICC, certyfikowany trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i z zakresu rozwoju osobistego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International CoachingCommunity. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego, Akademii Rozwoju Kompetencji Trenerskich, Szkoły Umiejętności Coachingowych przy Ośrodku INTRA oraz Kursu International CoachingCertification. Szkolenia prowadzi od 2003 roku. Doświadczenie zdobywała pracując w Departamentach Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Banku BPH S.A. i Nordea Bank Polska S.A., a także w trakcie współpracy z uczelniami wyższymi m.in. Politechniką Warszawską, Akademią Leona Koźmińskiego i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Prowadzi szkolenia i coachingi biznesowe dla menedżerów średniego i wyższego szczebla.

• Lokalizacja Toruń, Piekary 20
    Termin 10/12/2017 – 12/12/2017 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna 1755 zł.*
    (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 3 listopada!

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - dwa noclegi w pokoju 2-os., dopłata 100 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,
    - prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.450 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 3 listopada: 1.305 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady,kolacje i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Trenerem i prezent od firmy Optima.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.
    • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora najpóźniej na 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizatora potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949