Profilaktyka wypalenia zawodowego w pracy Nauczyciela Akademickiego

• Celem szkolenia jest podnoszenie jakości kształcenia poprzez rozwijanie umiejętności zapobiegania wypaleniu zawodowemu w pracy Nauczyciela Akademickiego.

1. Anatomia wypalenia zawodowego u Nauczyciela Akademickiego:
      1. Czym jest wypalenie zawodowe u Nauczyciela Akademickiego i jak wpływa na jakość kształcenia?
      2. Kiedy najczęściej pojawia się wypalenie zawodowe w pracy Nauczyciela Akademickiego,
      3. Konsekwencje wypalenia zawodowego.
    2. Jak rozpoznać wypalenie zawodowe u Nauczyciela Akademickiego?

1. Etapy wypalenia zawodowego,

2. Pierwsze sygnały,

3. Symptomy świadczące o wypaleniu zawodowym,

4. Autodiagnoza własnego stylu radzenia sobie ze stresem w pracy,

5. Identyfikacja 10 najczęściej występujących stresorów w pracy Nauczyciela Akademickiego, które mogą prowadzić do wypalenia.

3. Podnoszenie jakości kształcenia poprzez zapobieganie wypaleniu zawodowemu:

1. Techniki zapobiegające pojawieniu się wypalenia zawodowego u Nauczyciela Akademickiego,

2. Najczęściej pojawiające się błędy, które mogą prowadzić do wypalenia.

4. Wypracowanie indywidualnej strategii zapobiegającej wypaleniu zawodowemu u Nauczyciela Akademickiego:

1. Określenie planu działania krótko i długoterminowego,

2. Zaplanowanie wykorzystania nowo nabytych umiejętności w celu podniesienia jakość kształcenia i przeciwdziałania rutynowości i wypaleniu zawodowemu.

5. Podsumowanie szkolenia:

1. Dekalog efektywnej komunikacji z grupą studentów.

Metody pracy: ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, dyskusje moderowane, mini-wykłady, symulacje, burza mózgów, analizy doświadczenia.

• Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota – psycholog, certyfikowany coach i trener specjalizujący się w szkoleniach podnoszących kompetencje niezbędne do prowadzenia wykładów, ćwiczeń i seminariów. Posiada 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

• Lokalizacja Kraków, ul. Szujskiego 5
    Termin 23/02/2018 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Promocja!
    Przy zgłoszeniu do 31 stycznia otrzymają Państwo 10% rabatu.

- materiały i Certyfikat,
    - wyżywienie (obiad, przerwy kawowe),
    - pomoc przy zorganizowaniu noclegu.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.