Profilaktyka stresu i wypalenia zawodowego w sytuacjach zawodowych. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów. CEM

• Profilaktyka stresu i wypalenia zawodowego jest jednym z sześciu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności z zakresu efektywnego radzenia sobie z sytuacjami stresowymi w pracy zawodowej oraz zapobiegania wypaleniu zawodowemu u siebie i podwładnych.

DZIEŃ I

14:00 – zakwaterowanie, obiad
    16:30 – powitanie uczestników szkolenia, pierwsza część szkolenia,
    19:00 – uroczysta kolacja

DZIEŃ II i III

1. Anatomia stresu – im więcej wiem, tym sprawniej działam i efektywniej realizuję swoje zadania pod presją towarzyszącego mi stresu.
      • Teoria stresu.
      • Stres mobilizujący i zaburzający.
      • Symptomy ostrzegawcze stresu.
    2. Sytuacje stresogenne w pracy kierownika.
      • Autodiagnoza własnego stylu radzenia sobie ze stresem.
      • Uświadomienie sobie czynników ryzyka.
      • Identyfikacja 10 najczęściej występujących stresorów w pracy kierownika.
      • Konsekwencje krótkotrwałego i długotrwałego doświadczenia stresu.
      • Ocena własnej sytuacji w kontekście zagrożeń i zasobów w walce ze stresem.
    3. Techniki relaksacyjne obniżające stan napięcia wewnętrznego.
      • Konstruktywne i niekonstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem: reakcje ucieczkowe, uspokajanie się, rozwiązywanie sytuacji trudnych oraz profilaktyka.
      • Przećwiczenie efektywnych technik i działań zaradczych na trzech poziomach funkcjonowania człowieka: ciała, emocji oraz myśli (wizualizacje, relaksacje, techniki oddechowe, metoda błyskawiczna oparta na Treningu Jacobsona, praca z przekonaniami ograniczającymi, technika behawioralno-poznawcza).
      • Omówienie refleksji związanych z poszczególnymi ćwiczeniami.
    4. Profilaktyka wypalenia zawodowego u siebie i podwładnych.
      • Etapy wypalenia zawodowego.
      • Jak rozpoznać wypalenie zawodowe u pracownika?
      • Zapobieganie wypaleniu zawodowemu u siebie i podwładnych.
    5. Rozwiązywanie konfliktów w zespołach pracowniczych jako działanie zapobiegające wypaleniu zawodowemu u podwładnych.
      • Style reakcji w sytuacjach konfliktowych.
      • Procedura rozwiązywania konfliktu w zespole.
    6. Podsumowanie szkolenia.
      • Jak współpracować z podwładnymi, aby nie podwyższać poziomu ich stresu i zapobiegać wypaleniu zawodowemu?
      • Zaplanowanie wykorzystania nowo nabytych umiejętności w celu przeciwdziałania rutynowości i profilaktyki wypalenia zawodowego.
      • Dekalog radzenia sobie ze stresem i wzbudzania motywacji wewnętrznej.
  • Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota –  psycholog, certyfikowany coach (International Coach ICC) i trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Odpowiada za nadzór merytoryczny Certyfikatu Efektywnego Menedżera, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

• Lokalizacja Karpacz,
    Termin 13/05/2018 – 15/05/2018 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna (10% rabatu)
    przy zgłoszeniu do 13 kwietnia wynosi: 1.755 zł.*

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - noclegi w pokoju 2-os., dopłata 100 zł do „jedynki” za pobyt,
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,
    - prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.