Budowanie autorytetu kierownika zespołu poprzez efektywną komunikację z podwładnymi w trudnych sytuacjach. Szkolenie Premium. CEM

• Budowanie autorytetu menedżera/kierownika zespołu jest jednym z dziesięciu szkoleń menedżerskich stanowiących projekt Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM). cem

Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności budowania autorytetu menedżera zespołu poprzez asertywny styl komunikowania się z pracownikami dziekanatów, sekretariatów, działów i biur uczelni wyższych.

DZIEŃ I

14:00 – zakwaterowanie,
    15:00 – obiad,
    16:45-19:00 – zebranie od Uczestników indywidualnych potrzeb w zakresie szkolenia, pierwsza część szkolenia,
    19:00 – kolacja.

DZIEŃ II i III

1. Jak efektywnie i trwale budować autorytet lidera?
      1. 5 kluczowych zasad w budowaniu autorytetu kierownika zespołu w uczelni wyższej,

2. analiza 3 typów postaw, których należy unikać w zarządzaniu zespołem,

3. różnice pomiędzy zachowaniami budującymi a niszczącymi autorytet,

4. asertywny monolog wewnętrzny – jakie przekonania wspierają autorytet lidera a jakie go osłabiają?

5. najczęściej popełniane błędy.

2. Zwiększenie świadomości praw kierownika zespołu:
      1. pięć Praw Fensterheima,

2. wzmacnianie postawy asertywnej lidera zespołu,

3. wyznaczenie indywidualnego terytorium psychologicznego lidera.

3. Konfrontowanie przekonań:
      1. identyfikowanie przekonań wspierających i ograniczających,

2. procedura weryfikowania przekonań.

4. Wyrażanie poleceń:
      1. w jaki sposób wydawać polecenia służbowe?

2. procedura wyrażania oczekiwań, która buduje autorytet lidera,

3. jakich błędów należy unikać?

5. Sztuka odmawiania podwładnym w sposób wzmacniający autorytet menedżera:
      1. procedura asertywnej odmowy i pięć technik wspomagających,

2. jak zapanować nad trudnymi emocjami pojawiającymi się podczas odmawiania podwładnym,

3. jak odmawiać łagodnie ale jednocześnie stanowczo?

4. analiza mowy ciała podczas odmawiania – jak stać, siedzieć, gestykulować, mówić, aby budować autorytet lidera,

5. analiza najczęściej popełnianych błędów w odmawianiu.

6. Udzielanie konstruktywnej informacji zwrotnej a budowanie autorytetu kierownika:
      1. dlaczego warto udzielać podwładnym konstruktywnej informacji zwrotnej?

2. w jakich sytuacjach należy o tym pamiętać?

3. technika wyrażania konstruktywnej informacji zwrotnej.

7. Jak konstruktywnie reagować na krytykę aluzyjną ze strony podwładnego:
      1. mechanizm aluzyjnego krytykowania,

2. konfrontowanie ukrytej krytyki i asertywne stawianie granic,

3. konsekwencje niereagowania na krytykę aluzyjną.

8. Radzenie sobie z agresją podwładnych:

1. w jaki sposób reagować na silne emocje podwładnych, aby wzmacniać własny autorytet,

2. technika reagowania tylko na formę przekazu,

3. cykl energetyczny silnych emocji.

9. Podsumowanie szkolenia i wręczenie certyfikatów uczestnikom.
  • Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota –  psycholog, certyfikowany coach (International Coach ICC) i trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Odpowiada za nadzór merytoryczny Certyfikatu Efektywnego Menedżera, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

• Lokalizacja Toruń, Piekary 20
    Termin 16/09/2018 – 18/09/2018 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna 1755 zł.*
     (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 13 lipca!

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - dwa noclegi w pokoju 2-os., dopłata 100 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,(m.in. zwiedzanie miasta z przewodnikiem),
    - prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.450 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 13 lipca: 1.305 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady,kolacje i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Trenerem i prezent od firmy Optima.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.